Patriota.pl

Piątek, 30 wrzesień AD 2022, dziś imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Patriota.pl » Aktualności » Pogrom w Żółkiewce »
Szukaj:   

Pogrom w Żółkiewce

Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie wszczął śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności zamordowania 23 Żydów w Żółkiewce na Lubelszczyźnie. Celem śledztwa jest też ustalenie winnych zabójstwa Żydów dokonanego w 1939 roku.

Przed wojną Żydzi stanowili połowę spośród trzech tysięcy mieszkańców Żołkiewki. Po napaści radzieckiej w połowie września 1939 roku okupanci zaczęli formować milicję, w której większość stanowili młodzi Żydzi. Na początku października Rosjanie opuścili Żółkiewkę. Wtedy dokonano pogromu.

Po raz kolejny IPN zajmuje się „zbrodniami” dokonanymi przez Polaków na Żydach. Ciekawi tylko, czy kiedykolwiek zostaną zbadane i obwieszczone światu zbrodnie owej antypolskiej, stalinowskiej milicji żydowskiej przeciwko Narodowi Polskiemu. Sam fakt kolaboracji z sowietami, jakiego dopuścili się polscy żydzi - obywatele naszego państwa wyraźnie – wskazuje, jaki mieli stosunek do Polaków i polskości naszej Ojczyzny. Miejmy nadzieję, iż IPN pamięta, iż w omawianym czasie Polska znajdowała się w stanie wojny. Nie działały instytucje odpowiedzialne za ściganie zgodnie z prawem antypolskich wystąpień żydowskich i jedynie Naród Polski w tejże sytuacji był w stanie wymierzać sprawiedliwość.

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin