Patriota.pl

Środa, 29 listopad AD 2023, dziś imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Patriota.pl » Aktualności » Esbecja - wiecznie żywa »
Szukaj:   

Esbecja - wiecznie żywa

Wysiłki Karola Wojtyły widocznie nie na wiele się zdały, bo upadły (podobno) komunizm i jego wyznawcy wciąż mają się bardzo dobrze. Byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa dziś są ważnymi urzędnikami Ministerstwa Finansów - jak donosi &bdquolRzeczpospolita”.

Zdążyli przefarbować się nie do poznania - służąc niegdyś Moskwie zdecydowanie i szybko zmienili mocodawcę - są ekspertami od podatków oraz unijnych funduszy strukturalnych. Zatrudnieni zostali - z pominięciem procedur konkursowych - w okresie, gdy sekretarzem stanu był Wiesław Ciesielski. Byli ubecy mają dziś dostęp do wszystkich tajnych informacji i dokumentów.

Informacje gromadzone w systemach informatycznych Rendap (o PIT), PESEL (bazy danych osobowych) i ALERT (przestępstwa podatkowe i finansowe oraz sprawy prowadzone przez wywiad skarbowy i urzędy kontroli skarbowej), niewłaściwie wykorzystane, stanowić mogą potężną broń.

Od lutego do lipca 2004 r. - w ostatnich miesiącach urzędowania wiceministra finansów i generalnego inspektora kontroli skarbowej Wiesława Ciesielskiego - pracę na kilku kluczowych stanowiskach w ministerstwie rozpoczęli byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa. Aleksander Mleczko, p.o. wicedyrektora Biura Międzynarodowych Relacji Skarbowych (negatywnie zweryfikowany w 1990 roku pracownik krakowskiego Wydziału Ochrony Gospodarki SB, któremu niedawno ABW wydała certyfikat dostępu do informacji niejawnych do poziomu „ściśle tajne”, co umożliwia mu dostęp do tajemnicy państwowej o najwyższej klauzuli), Włodzimierz Bartnicki, p.o. dyrektora Biura Dokumentacji Skarbowej (zajmował się inwigilowaniem opozycji demokratycznej i obserwacją niepokornego władzy kleru) i Paweł Olszewski, główny specjalista ds. instrukcji i praktyki w zakresie czynności operacyjno-rozpoznawczych w biurze kierowanym przez Bartnickiego, a także Ryszard Kupczak, p.o. wicedyrektora w Biurze Dokumentacji Skarbowej, znają się jeszcze z czasów wspólnej służby w SB - pewnie stare znajomości pomogły szybciej zintegrować się w nowo/starym miejscu pracy.

Śpijmy spokojnie Służba bezpieczeństwa czuwa! Byle byśmy się jeszcze obudzili...

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin