Patriota.pl

Piątek, 30 wrzesień AD 2022, dziś imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Patriota.pl » Aktualności » Koniec złudzeń, świętokradztwo na Rok Eucharystii »
Szukaj:   

Koniec złudzeń, świętokradztwo na Rok Eucharystii

Najświętszy Sakrament można przyjmować albo do ust albo na rękę - zdecydowali biskupi na 329. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Episkopat przyjął 21 października 2004 r. instrukcję nt. udziału i postaw wiernych w liturgii. Najprawdopodobniej zacznie ona obowiązywać od I niedzieli Adwentu, która przypada w tym roku 28 listopada rozpoczynając Rok Eucharystii.

Instrukcja nt. udziału i postaw wiernych w liturgii zastąpi analogiczny dokument sprzed 17 lat. Została ona przygotowana na podstawie nowego „Ogólnego Wprowadzenia do Mszału Rzymskiego” oraz wydanej w kwietniu br. watykańskiej instrukcji „Redemptionis sacramentum - o tym, co należy czynić a czego unikać w związku z Najświętszą Eucharystią”.

Wprawdzie już dokumenty II Synodu Plenarnego dopuszczały możliwość udzielania wiernym Komunii „do ust” albo „na rękę”, a biskup diecezjalny mógł na terenie swojej diecezji wyrazić zgodę na przyjmowanie Komunii również „na rękę” to praktycznie do tej pory w Polsce Komunii świętej udzielano wiernym do ust - bp Stefan Cichy, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

- Teraz przyjęto ustalenia Synodu - czyli wybór formy będzie zależał od wiernych - powiedział bp Cichy. Dodał też, że „kto jest przeciwny przyjmowaniu Komunii na rękę będzie mógł ją przyjmować tak jak dotychczas”.

Nowa instrukcja Episkopatu normuje też postawę przyjmowania Komunii świętej. Dotąd obowiązywała postawa klęcząca, choć praktycznie w większości świątyń Komunii świętej udziela się w procesji komunijnej - tak jak na Mszach papieskich. Teraz dopuszczalne są obydwie formy: na stojąco lub na klęcząco - dopowiada bp Cichy. Dodaje, że obecnie zalecane jest procesyjne przyjmowanie Komunii świętej. W takim wypadku - cześć Eucharystii oddaje się przez przyklęknięcie lub ukłon przed przyjęciem Komunii. Zatem Biskupi nie zalecają nawet klęczenia przed Bogiem...

Widzimy więc jak modernistyczna hierarchia skutecznie przełamuje fałszywy stereotyp o tradycji katolickiej w Polsce, przeprowadzając kolejne zmiany potwierdzające arcymodernistyczny kierunek ich działań. Złudzenia prysły niczym mydlana bańka i chyba już, nawet ślepi, przejrzeli na oczy, widząc zamach na samego Boga, dokonany rękoma naszych pasterzy. Jak długo będziemy tolerować zdradę krzyża i naszego Zbawcy? Czy potrzeba więcej dowodów aby wierni zrozumieli, że ta droga wiedzie jedynie na zatracenie i że trzeba powrotu do odwiecznej i świętej Tradycji?

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin