Patriota.pl

Środa, 29 listopad AD 2023, dziś imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Patriota.pl » Aktualności » Amerykańscy herosi »
Szukaj:   

Amerykańscy herosi

Nie usłyszysz o nich w oficjalnych relacjach z wojny irackiej. Są wstydliwą tajemnicą, skrzętnie skrywaną przez armię Stanów Zjednoczonych. Amerykańscy dezerterzy, którzy uciekli z Iraku. Amerykańska armia nie pozostawia złudzeń dezerterom - sąd i więzienie to niemal pewny scenariusz, jednak desperatów przybywa - próbują oni szukać azylu w Kanadzie gdzie już jest rozpatrywany pierwszy taki wniosek - jeśli przejdzie, fala dezerterów zaleje kraj klonowego liścia.

Dlaczego amerykańscy żołnierze decydują się na tak desperacki krok, jakim jest dezercja? Odpowiedzi można szukać choćby na stronach internetowych Jeremy Hinzmana, czy Camilo Mejii. Nie chcę zabijać w imię pełnych portfeli ludzi, którzy stoją u władzy - pisze Hinzman, który w Kanadzie stał się gwiazdą antywojennych wieców. A Mejia, uznany przez pacyfistów za swojego guru, dodaje, że dopiero w Iraku można zrozumieć, jak nisko we współczesnym świecie ceni się ludzkie życie. Niestety ich głos ginie w zalewie wojennej retoryki, jaką codziennie serwuje nam prezydent George W. Bush i przedstawiciele jego administracji. A w Iraku zginęło już ponad tysiąc Amerykanów. I niemal codziennie giną kolejni.

Demokratyczna propaganda przegrywa coraz wyraźniej w starciu z granatem rozszarpującym kolegów i serią z karabinu przecinającą tłum. Coraz więcej żołnierzy przestaje wierzyć w sens wojny - której stawką są kolejne miliardy dolarów na kontach współczesnych tyranów. Coraz częstsze głosy o możliwości przegrania wojny z „terroryzmem” z ust amerykańskich urzędników nabierają nowego znaczenia w związku z powyższymi faktami. Sen o amerykańskim imperium może się nagle skończyć - wraz z odejściem w niepamięć jego głównych postaci - bohaterskich żołnierzy walczących o „słuszną sprawę”!

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin