Patriota.pl

Środa, 29 listopad AD 2023, dziś imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Patriota.pl » Aktualności » Augusto - jesteśmy z Tobą! »
Szukaj:   

Augusto - jesteśmy z Tobą!

W Polsce nie możemy doczekać się, aby komunistyczni kacykowie - na czele z generałem Jaruzelskim - ponieśli odpowiedzialność za swoje zbrodnie popełnione na narodzie. Jednak oni prezentowali tą „właściwą” i jedynie słuszną stronę! Słowa o tym aby odpuścić biednemu, staremu, schorowanemu generałowi słychać niemal zewsząd. Takiego statusu nie ma niestety Augusto Pinochet!

Przecież on nie służył Moskwie. Był samodzielnym wodzem, dbającym o dobro swojej ojczyzny i narodu. Dzisiaj, w wieku 88 lat przyszło mu uczestniczyć w pokazowych dochodzeniach w sprawie zniknięć jego przeciwników politycznych w okresie rządów w latach 1973-90. W tym celu odebrano mu nawet immunitet, którym cieszył się jako były prezydent!

Oczekuje się, że wkrótce sędzia Guzman, prowadzący tą sprawę, podejmie decyzję czy Pinochetowi zostaną oficjalnie postawione zarzuty w tej sprawie, czy też konieczne będzie przeprowadzenie badań medycznych mających określić, czy były generał będzie mógł stanąć przed sądem. Jak znamy możliwości tropicieli faszyzmu - żadne przeszkody nie staną na drodze aby splamić imię wielkiego obrońcy Chile! Jakże smutne są drogi demokracji!

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin