Patriota.pl

Piątek, 12 sierpień AD 2022, dziś imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Patriota.pl » Aktualności » Czy ujdzie mu to płazem? »
Szukaj:   

Czy ujdzie mu to płazem?

Sprawa usunięcia godła państwowego z budynku starostwa w Strzelcach Opolskich przez starostę Gerharda M. wróci do prokuratury - poinformował w czwartek PAP rzecznik wojewody opolskiego Przemysław Nijakowski.

„Prokuratura Okręgowa uwzględniła nasze zażalenie, wojewoda Elżbieta Rutkowska jest zadowolona z decyzji, bo zgodnie z naszą interpretacją było to naruszenie prawa” - powiedział Nijakowski. Pod koniec sierpnia Prokuratura Rejonowa w Strzelcach umorzyła postępowanie z powodu nie stwierdzenia przestępstwa.

Czy po tej interwencji wojewody opolskiego sprawa zakończy się procesem i ukaraniem starosty, który dopuścił się tego haniebnego, antypolskiego czynu? Czy ponownie ujdzie mu to płazem?

Tak czy inaczej Gerhard M. nie odczuje zbytnio ewentualnego wyroku, gdyż polskie prawo przewiduje wyjątkowo łagodną karę (Art. 137. § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku) za tak niegodziwy czyn.

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin