Patriota.pl

Czwartek, 18 lipiec AD 2024, dziś imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Patriota.pl » Aktualności » Dzień jak codzień »
Szukaj:   

Dzień jak codzień

Mieczysław Wachowski jest oskarżony o złożenie w 2003 r. fałszywych zeznań przed prokuraturą w Piasecznie, za co grozi do 3 lat więzienia. Ta sama prokuratura sprawdza, czy Wachowski nie dopuścił się też jesienią 2001 r. przestępstwa płatnej protekcji.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał wyrok trzech lat więzienia i grzywny po 20 tys. zł dla byłego prezydenta Gdańska Franciszka Jamroża i jego zastępcy Dariusza Śmiałkowskiego za wzięcie ponad 48 tys. marek (blisko 100 tys. zł) łapówki od niemieckiej firmy.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest udzielenie korzyści majątkowej prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej w Kielcach - poinformował zastępca prokuratora apelacyjnego w Krakowie Ryszard Tłuczkiewicz.

Powyższe informacje ukazały się w jednym dniu. Ile razy w miesiącu padają zwroty „korupcja” i „płatna protekcja”? Afery korupcyjne trawią demokracje z dnia na dzień. Z pewnością wiele faktów wzięcia lub dania łapówki nie zostaje wykryta. Czy takiej Rzeczpospolitej chce polski naród? Na wszystkich szczeblach władzy afery tego typu!

Na szczęście w demokracji na nudę nie można cierpieć - po wyborach zmienią się nazwiska i twarze „bohaterów”. Niestety kurs, którym popłynie statek zwany Polską, został już dawno obrany.

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin