Patriota.pl

Czwartek, 20 czerwiec AD 2024, dziś imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Patriota.pl » Muzyka » Manifest Szwadronu »
Szukaj:   

Manifest Szwadronu

Zespół Szwadron 97, jak wskazuje nazwa, powstał w 1997 roku. Założyli go trzej patrioci z Ostrzeszowa. Wokalistą jest Gena, grający równierz na bębnach, na gitarze gra Siwy, będąc jednocześnie autorem tekstów, natomiast bas jest domeną Wajrusa. Dotychczas ukazała się płyta demo - ,,Manifest''. Zespół posiada własną stronę internetową, na której można znaleźć wiele informacji na temat tej grupy.

Ten stosunkowo młody zespół jest bardzo znany na scenie narodowej. Zespół grał wiele koncertów m.in. dwa lata po swoim powstaniu zagrał z takimi sławami polskiej sceny NR jak Batalion czy Salut. Teraz po upływie tych paru lat Szwadron 97 jest w ścisłej czołówce zespołów NR. Myślę, że Szwadron 97 można już nazwać godnym następcą Legionu. Na płycie znajduje się 10 utworów. Zespół ten otwarcie przyznaje się do swojego narodowo-katolickiego rodowodu. Już przy pobieżnym przesłuchaniu płyty jasne jest, iż miał on duży wpływ na tematykę płyty, na której odniesienia do Wiary Katolickiej i symboliki chrześcijańskiej nie należą do rzadkości.

Zespół nie ogranicza się jednak tylko do zaakcentowania swojego światopoglądu - widząc negatywne prądy, jakie od jakiegoś czasu znajdują posłuch u części wiernych i (o zgrozo!) Hierarchii nie boi się wyrazić własnej opinii dotyczącej obecnej kondycji Kościoła. Czy katolik może, bowiem milczeć, gdy przeinaczana jest Święta Wiara Katolicka, a postępowanie części wiernych śmiało nazwać można heretyckim? Utworem odnoszącym się, do obecenej sytuacji Kościoła jest ,,Non possumus''. Na tej płycie znalazły się też utwory odnoszące się do naszego rządu ,,Rząd ślepców'' jak i utwory wyrażające miłość do ojczyzny, m.in. ,,Pamiętaj'' oraz ,,Ojczyzna''. Szwadron w hołdzie Polakom, którzy za swój kraj przelewali krew skomponował utwór ,,Żołnierz wolności''. Zespół w utworze ,,Obcy'' przedstawia sytuacje panującą w naszym kraju gdzie obcy ludzie sprawują władze w naszym państwie.

Taka płyta poruszająca sprawy dziejące się w naszym kraju na pewno przypadnie słuchaczom do gustu. Sama linia melodyczna jest bardzo dobrze nagrana, a i wokal nie pozostawia wiele do życzenia. Należą się brawa dla Geny, który nie dość, że doskonale radzi sobie z bębnami to na dodatek potrafi dobrze zaśpiewać. Serdecznie polecam tą płytę wszystkim sympatykom muzyki narodowej. Na początku września Szwadron 97 ma wydać nowy album. Miejmy nadzieję, że będzie co najmniej na takim poziomie jak obecny.

Wkrótce ma się ukazać nowa płyta trojki Ostrzeszowian. Ich drugi album będzie nosił nazwę ,,Ziemia jest wolnością''. Znajdziemy na niej 10 utworów. Ciekawie będzie się prezentował utwór ,,Przełamać mur''. Utwór ten jest solową produkcją siwego - gitarzysty Szwadronu 97. Jest to ballada grana wyłącznie na gitarze. Takie utwory prezentują się bardzo dobrze, na tle szybkich i dynamicznych utworów. Zespół zmienił skład, co ma widocznie wpływ na muzykę graną przez trójkę patriotów. Z zespołu odszedł Gena, perkusista i zarazem wokalista Szwadronu. Na wokalu występuje Siwy grający również na gitarze, bas pozostał bez zmian - Wajrus, natmiast na perkusji zastąpi Genę jego brat - Piter. Autorem tekstów jest Siwy. Planowany termin wydania płyty to listopad 2002, ponieważ wtedy zespół będzie obchodził jubileusz 5-lecia działalności, na scenie NR. A więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na tą płytę, ponieważ kawałki utworów znajdujące się na stronie Szwadronu 97 prezentują się bardzo dobrze. Na stronie można znaleźć również zdjęcia z koncertów zespołu, trochę historii, jak i spis utworów znajdujących się na wszystkich płytach Szwadronu. Z niecierpliwością czekamy na premierę ,,Ziemia jest wolnością''.

[Od redakcji: Wiernych słuchaczy zachęcamy do pobrania skór dla programu WinAmp związanych z zespołem, a wykonanych przez autora powyższego tekstu. Skóra 1 | Skóra 2 | Skóra 3]

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin