Patriota.pl

Niedziela, 19 maj AD 2024, dziś imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Patriota.pl » Muzyka » Pod znakiem Falangi po wolność idziemy... »
Szukaj:   

Pod znakiem Falangi po wolność idziemy...

W ostatnich dniach trafiła do moich rąk nowa kaseta Szwadronu 97 pt. ,,Ziemia jest wolnością''.

Kaseta ta (a wkrótce płyta) nagrana została w składzie: Siwy - gitara i wokal, Wajrus - bas, i Piter - perkusja. Materiał zawarty na niej nagrano w niecałe trzy dni. Po włączeniu zaraz spotkała mnie miła niespodzianka - muzyka wpadająca w ucho, lekka, w porównaniu z ,,Non possumus'' częściej słychać gitarę, co bardzo mi się podoba. To Szwadron do jakiego się przyzwyczailiśmy. Głos wokalisty (Siwego) jest wyraźny i bardzo barwny. Wstawki gitarowe i wokal Siwego - jak np. na końcu piosenki ,,Nie sprzedasz się'' robią wrażenie. Co jest warte podkreślenia w niektórych piosenkach (,,Nie sprzedasz się'', ,,Jedność to siła'') możemy usłyszeć niewieści głos. Tyle co do strony muzycznej - nie mam żadnych zastrzeżeń - ośmielę się nawet stwierdzić, że jest na bardzo wysokim poziomie.

Od strony tekstowej materiał zawarty na ,,Ziemia jest wolnością'' są bardzo zróżnicowane. W swoich utworach kierują się do wszystkich - do narodowców (,,Obrany cel'' - ,,zamknięci w kręgu zła / szukamy wyjścia tworząc świat / w którym zło ścina miecz''; ,,Nie sprzedasz się'' - ,,a Ty nie sprzedasz się / wolność i honor znaczy dla Ciebie wszystko''), jak i także osób zagubionych w demoliberalnym systemie - vide ,,Dokąd zmierzasz'' (,,Dokąd bracie zmierzasz gdy / Twój kraj, Twój naród umiera dziś?''). Stanowi też ostrzeżenie dla naszych wrogów - ,,Anioł zemsty'' (,,i przyjdzie anioł zemsty / braknie im sług / skończy się litość / poczują ból / ogień strawi resztkę złych sił / by wiara w sercach przyniosła nam świt''); ,,Naród przeciw zdrajcom'' (,,naród przeciw zdrajcom, naród przeciw wam, tym wszystkim sk*** sprzedającym nasz kraj'').

Na kasetę ,,Ziemia jest wolnością'' musieliśmy czekać bardzo długo, jednak gdy odsłuchamy jej, szybko zapomnimy o tym i będziemy liczyli czas do ukazania się następnego materiału Szwadronu 97. Czapki z głów panowie i panie - ośmielę się stwierdzić, że następca Legionu nadszedł.

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin