Patriota.pl

Czwartek, 20 czerwiec AD 2024, dziś imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Patriota.pl » Muzyka » Za Ojczyznę po raz trzeci! »
Szukaj:   

Za Ojczyznę po raz trzeci!

Stosunkowo niedawno dotarła do mnie nowa produkcja pt. ,,Pro Patria vol. 3''. Jest to składanka z utworami muzyków narodowych. Znajduje się na niej 10 utworów w klimatach rockowych.

Znajdziemy tutaj m.in. Głos Prawdy, Irydion, Sarmatię, Szwadron 97 oraz Twierdzę. Całość jest bardzo dobrze wydana, w środku mamy na dodatek tekst św. Augustyna, który może bardzo dużo wnieść do naszego życia.

Na początku prezentuje się Głos Prawdy z kawałkami z nadchodzącej płyty. Pierwszy utwór to typowy gitarowy rock z bardzo dobrym tekstem o tym, co obecnie dzieje się w naszym kraju, jak i o naszej walce. ,,A ty w ręku trzymasz miecz i do przodu robisz krok''. Teksty są bardzo przemyślane.

Drugi utwór to także Głos Prawdy, typowy surowy kawałek, zespół zaczął grać typowego rocka, jak już mogliśmy usłyszeć na poprzedniej kasecie. Teksty w tym utworze dotyczą walki, jaką ciągle wkładamy w naszą ideę, oraz obecnej sytuacji: ,,krzyk, gdy wciskają tobie knebel''. Zespół na tej składance wypadł bardzo dobrze.

Następnie prezentuje się zespół Irydion, jak dotąd wydał tylko jedną płytę CD. Ich sposób grania mozna zaliczyć także do typowego rocka.

Następnie Sarmatia, ballady jak zawsze w dość dobrym wydaniu, jednak Sarmatia jeszcze nie wydała swojego własnego albumu.

Następnie Irydion prezentuje kolejny swój utwór, ,,Po zmroku'', gdzie opowiadają o ulicznej walce. ,,To nasze cieżkie buty, łyse pały pomagają osiągnąć cel''.

Na składance usłyszymy także dwa utwory z nowej płyty ,,Ziemia jest wolnością'' w wykonaniu kapeli Szwadron 97. Wypadły one znakomicie. Jest to już obyty ze sceną zespół, dlatego granie wychodzi im doskonale. Te dwa utwory potwierdzają jego klasę.

Znajdziemy także utwór Twierdzy z ich drugiej płyty.

Składankę tę polecam każdemu miłośnikowi muzyki narodowej, ponieważ znajdzie tutaj każdy coś dla siebie zaczynając od ballad kończąc na agresywnych kawałkach Irydiona czy Głosu Prawdy. Jest to już trzecia pozycja z tej kolekcji i są one coraz lepsze. Oby tak dalej!

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin