Patriota.pl

Czwartek, 20 czerwiec AD 2024, dziś imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Patriota.pl » Muzyka » Za Ojczyznę! »
Szukaj:   

Za Ojczyznę!

Składanka Pro Patria vol. 2 to zbiór utworów o tematyce narodowej.

Wydawcą tego materiału jest wytwórnia narodowa NSR. Na kasecie możemy znależć utwory takich sław polskiej sceny NR jak Szwadron 97, Batalion i stosunkowo młoda Twierdza, która jest już bardzo znanym zespołem na scenie NR. Debiutantem natomiast jest zespół Głos Prawdy. Na składance możemy usłyszeć także utwór Sarmatii. Zespół ten jak dotąd nie wydał żadnej płyty, możemy go usłyszeć jedynie na składankach.

Na kasecie znajdziemy 10 dobrze nagranych utworów. Jako pierwszy usłyszymy Głos Prawdy. Ten utwór bardzo przypadł mi do gustu, ponieważ tępo jest zmieniane na początku i w środku, takie utwory ze zmianą tempa są bardzo interesujące. Tekst jest także bardzo dobry. Wokal nie pozostawia wiele do życzenia. Zespół zaprezentował się bardzo dobrze. Następnym utworem, który zaprezentował nam Głos Prawdy jest utwór: ,,Przeciwko''. Opowiada o tym, za czym opowiadają się patrioci. Niech przykładem będzie ten tekst: ,,przeciwko systemowi, przeciwko imigrantom, przeciwko narkomanom, przeciwko okupantom...''. Następnie usłyszymy kawałek Szwadronu 97. Który mogliśmy znaleźć na debiutanckiej płycie ,,Non possumus''. Następnie prezentuje się nam Batalion ze swoim nowym utworem, który na pewno znajdziemy na ich nowej płycie. Utwór ,,Szlachetni'' to surowy gitarowy kawałek, z mocnym głosem. Następnie usłyszymy Sarmatię. Bardzo spokojny utwór grany tylko na gitarze. Ten utwór jest dla mnie najlepszym z całej kasety, może dlatego że bardzo lubię ballady. Na składance znajdziemy również utwór Twierdzy ,,Ojczyzna''.

Tą składankę można zaliczyć do bardzo udanych. Możemy znaleźć na niej zarówno nastrojowe ballady, jak i ostrą muzykę z mocnym tekstem. Wkrótce ma się ukazać trzecia już część składanki spod szyldu NSR. Miejmy nadzieję, że będzie na takim poziomie jak obecna. Z tego, co wiem na składance będziemy mogli usłyszeć Szwadron 97 z nowymi kawałkami, jak i Głos Prawdy. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na tą produkcje.

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin