Patriota.pl

Czwartek, 20 czerwiec AD 2024, dziś imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Patriota.pl » Tradycja w Kościele » Bractwo Św. Piusa X: Obrońcy Wiary, Kościoła i Papiestwa »
Szukaj:   

Bractwo Św. Piusa X: Obrońcy Wiary, Kościoła i Papiestwa

Ostatnio i w naszej Ojczyźnie prowadzona jest nagonka przeciw Bractwu Św. Piusa X, jego kapłanom i wiernym, lecz my jako katolicy nie dajmy się zwieźć modernistom i brońmy skarb wiary naszych przodków. Przecież tylko JEDNA i ŚWIĘTA RELIGIA KATOLICKA może doprowadzić do zbawienia dusz. Tak więc nie można pozwolić, aby była stawiana na równi z sektami protestanckimi, islamskimi, buddyjskimi, itp.

Bractwo zostało założone przez Świętej Pamięci Abp Marcela Lefebvre i erygowane kanonicznie 1 listopada 1970 roku przez J.E ks Bpa Chariere z diecezji Lozanny, Genewy i Fryburga.

Zadaniem Bractwa jest otwieranie nowych seminariów mających kształcić kapłanów według prawdziwej wiary Kościoła Katolickiego. Od początku swego istnienia dzieło Arcybiskupa Lefebvre było atakowane przez masonerię i modernistów. Wielokrotne kontrole delegatów z Rzymu nie były w stanie jednak nic zarzucić Bractwu, przez co ataki pod jego adresem stawały się jeszcze bardziej agresywne i bezpodstawne.

Bóg sprzyjał dziełu Abp Lefebvre i z roku na rok rosło w siłę kształcąc świętobliwych kapłanów i otwierając nowe seminaria, kościoły i kaplice. Bractwo Św Piusa X wbrew fałszywym opiniom rozpowszechnianym przez modernistów zawsze podkreślało swoją wierność Stolicy Piotrowej, nie odchodząc jednak ani na krok od Mszy Świętej Wszechczasów (Trydenckiej) i prawdziwie Katolickiej teologii.

Prawdziwe problemy zaczęły się pod koniec lat 80, kiedy to Abp Lefebvre poprosił Papieża o zezwolenie na wyświęcenie biskupów pomocniczych mających kontynuować Jego dzieło. Moderniści zabili na alarm zdając sobie sprawę, iż biskupi ci będą mówić zdecydowane ,,NIE'' wdrażanym przez nich antykatolickich reformom. Bractwo pozwolenia nie dostało. Sytuacja ta zmusiła Abp Lefebvre do konsekracji biskupich dokonanych zgodnie z Prawem Kościelnym na zasadzie jurysdykcji zastępczej. Data konsekracji biskupów 30 czerwca 1988 roku zapoczątkowała bezpodstawne oskarżenia o schizmę, które zdementował kardynał Cassidy Prefekt Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan: ,,chciałbym od razu podkreślić, że Dyrektywy Ekumeniczne nie obejmują Bractwa Św. Piusa X. Sytuacja członków tego Bractwa jest wewnętrzną sprawą Kościoła Katolickiego. Bractwo nie jest innym Kościołem lub Związkiem Wyznaniowym w znaczeniu używanym w Dyrektywach. Bez wątpienia Msza Święta i Sakramenty Święte udzielane przez księży Bractwa są ważne''.

Bractwo Św. Piusa X w Polsce

Przeorat Św. Piusa X
ul. Garncarska 32, 04-886 Warszawa
e-mail: info@piusx.org.pl
http://www.piusx.org.pl

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin