Patriota.pl

Piątek, 7 październik AD 2022, dziś imieniny Krystyna, Marii, Marka

Patriota.pl » Tradycja w Kościele » ,,Et unam, sanctam, cathólicam et apostólicam Ecclésiam'' »
Szukaj:   

,,Et unam, sanctam, cathólicam et apostólicam Ecclésiam''

Jakże często heretycy różnej maści wmawiają Nam Katolikom iż nasza wiara nie jest jedyna a każdy człowiek ,,respektujący uniwersalne prawdy moralne zostanie zbawiony'', niektórzy z nich jak na przykład o. Wacław Henrykiewicz OMI twierdzą nawet iż kara piekła nie jest wieczna i na końcu świata nawet szatan zostanie zbawiony.

,,Katolickie'' duchowieństwo nagminnie uczestniczy w innowierczych obrzędach nazywając to ,,nabożeństwami ekumenicznymi''. Trudno się temu dziwić skoro sam papież Jan Paweł II podczas ostatniej pielgrzymki do Indii stwierdził, że ,,Człowiek ma prawo do zmiany religii jeśli taką decyzję dyktuje mu sumienie''.

Jak taki stan rzeczy ma się do nieomylnej nauki magisterium Kościoła Katolickiego? Przez całą swą historię Katolicyzm zwracał uwagę na fakt, iż zbawienie można osiągnąć jedynie w Kościele Katolickim. Aby się o tym przekonać sięgnijmy do obojętnie jakiego Katechizmu Katolickiego sprzed Vaticanum II:

Która wiara jest prawdziwa?
Wiara prawdziwa jest ta, którą Pan Jezus ludziom objawił, a Kościół Katolicki do wierzenia podaje.

Czy człowiek może się zbawić w innej wierze?
Człowiek może się zbawić jedynie w wierze katolickiej, bo ona tylko pochodzi od Pana Jezusa.

Jak mamy zachować się wobec niekatolików?
Niekatolików nie należy prześladować, ani naśmiewać się z nich, lecz prosić Pana Boga o ich nawrócenie. Ale Kościół zabrania katolikom modlić się w świątyniach niekatolickich oraz słuchać kazań i czytać pisma niekatolickie.

Książka katolicka w Internecie

Jeżeli szukasz dobrej książki Katolickiej to polecamy pozycje wydawnictwa TE DEUM. Katalog oferowanych przez TE DEUM książek znajdziesz w internecie na stronie: http://www.piusx.org.pl

Wykorzystano fragmenty z ,,Krótki Katechizm'' dla dzieci pierwszokomunijnych, Poznań 1949

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin