Patriota.pl

Środa, 29 listopad AD 2023, dziś imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Patriota.pl » Tabaka » Rodzaje tabaki »
Szukaj:   

Rodzaje tabaki

Niedostępność tabaki na polskim rynku, spowodowana ustawowym zakazem jej sprzedaży w drugiej połowie lat 90. owocuje jeszcze dzisiaj stosunkowo małym wyborem tego specyfiku na polskim rynku.

Obecnie, wyłącznym importerem dystrybutorem tabaki w Polsce jest krakowska firma TTI Poland, która sprzedaje na naszym rynku kilka wyrobów firmy Poschl Tabak z Geisenhausen w Bawarii. Można je kupić zazwyczaj w budkach tytoniowych na bazarach i targowiskach. Ceny produktów wahają się od 3.5 do 6 ZLPL za pudełko, w którym najczęściej znajduje się 10 gram tabaki. Niewątpliwie sytuacja, że jedna firma kompletnie zmonopolizowała rynek tabaki w Polsce, jest wyrazem panującego w Polsce do tej pory socjalizmu. Działania dążące do usunięcia w kąt tego małego, a tak wrośniętego w życie Europy elementu tradycyjnej kultury, pogardzanej przez demoliberalny reżim, który w zamian proponuje nam papierosy, narkotyki, Big Brothera i Gladiatorów.

Tabaki dostępne w Polsce:

LOWEN-PRISE

Bardzo przyjemna w smaku tabaka mentolowa z domieszką zapachu anyżkowego. Niezbyt mocna.

GLETSCHER PRISE EXTRA MILD

Pan Alois Poschl proponuje tym razem lżejszą nieco mieszankę, oparta o zapach brazylijskiego olejku Columbia.

RED BULL

Jedna z najmocniejszych tabak na rynku w Polsce. Mocno zmielona, o piaskowej konsystencji. Jak wskazuje napis na pudełku Strong Snuff. Smak czystego tytoniu z dodatkiem pieprzu cypryjskiego.

GAWITH APRICOT

Jedna z lepszych smakowo tabak na rynku. Produkowano od 1905 r. w Bawarii na licencji angielskiej firmy Samuel Gawith. Mocna w smaku, a jednocześnie bardzo aromatyczna, o wspaniałym, odświeżającym aromacie.

GLETSCHER PRISE SNUFF

Średnio mocna, zawierająca mieszankę mentolu i olejku Columbia, ale o zdecydowanej przewadze mentolu.

MEDICATED NO. 99

Jedyny na rynku w Polsce produkt nie będący wyrobem firmy pana Poschla. Produkowana w Czechach na licencji liczącej ponad 250 lat firmy J & H Wilson z Anglii. Bardzo mocna, przewyższająca jeszcze Red Bull`a. Posiada bardzo mocny aromat kamforowo - salicylowy i może być pomocna (jak nazwa wskazuje!) przy nieżycie nosa. Nawet małe porcje powodują łzawienie, więc należy używać jej ostrożnie.

Przed wejściem w życie niefortunnej ustawy zakazującej dystrybucji i produkcji tabaki w Polsce można było kupić jeszcze cały szereg wyrobów produkowanych przez firmę HEDGES z Birmingham w Anglii od 1737 r. Była to seria aromatyzowanych tabak o różnych smakach:

* JOCKEY CLUB - mydlana

* LAVENDER - lawendowa

* APRICOT - brzoskwiniowa

* CARNATION - goździkowa

* WALLFLOWERS - kwiatowa

* MINT - miętowa

* MENTHOL - mentolowa

* HEDGES THE SNUFF L260 - o smaku czystego tytoniu

Tabaka tej marki była szczególnie popularna w latach 1993 - 94 wśród młodzieży i przez krotki okres panowała na nią prawdziwa moda. Niestety, teraz tabaka zniknęła z rynku, a żadna firma nie chce odważyć się na jej ponowny import do Polski

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin