Patriota.pl

Środa, 29 listopad AD 2023, dziś imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Patriota.pl » Współczesność » Liczmy tylko na siebie »
Szukaj:   

Liczmy tylko na siebie

Jednym z żelaznych argumentów, którym posługiwali się unioentuzjaści w czasie kampanii przed euroreferendum, była rzekoma pomoc finansowa, jakiej udzieli nam Bruksela. Nigdy w żadną pomoc nie wierzyłem! Zawsze byłem przekonany, że na wszystko trzeba zapracować. Nie ma nic za darmo. Zgodnie z maksymą: Umiesz liczyć, licz na siebie! Bo niby dlaczego biurokraci z UE mieliby nam za darmo dać grube miliardu euro? W imie jakiej racji?

Gdyby takową pomoc zaoferowali nam ortodoksyjni katolicy, skrupulatnie wypełniający Boże przykazania, wówczas prawdopodobnie bym uwierzył. Ale nigdy nie uwierzę socjalistycznym, ateistycznym, antychrześcijańskim eurokratom! Jeśli ktoś wypiera się Boga i odrzuca nauczanie Kościoła, to niby dlaczego miałby zachować chrześcijańskie miłosierdzie wobec bliźniego?

Jeśli kto wierzy, że Polska dostanie z kasy UE jakiekolwiek wsparcie finansowe, to niech wyjdzie na ulice i poprosi ludzi o pieniądze. Dostanie coś? Chyba tylko wtedy, kiedy przebierze się w łachmany i zacznie żebrać.

Jeśli ktokolwiek w swojej naiwności wierzy, że z Brukseli popłynie do Warszawy strumień gotówki, to niech sam zacznie rozdawać ludziom własne pieniądze. Kto z nas da innym swoje ciężko zarobione pieniądze? Ja swoimi dochodami z nikim nie zamierzam się dzielić. To niby dlaczego Unia miałaby z Polską dzielić się swoim zbójeckim łupem (bo tym właśnie są członkowskie składki do unijnej kasy)?

Naiwność można wybaczyć małym dzieciom, ale nie dorosłym. Tym bardziej jeśli są to politycy.

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin