Patriota.pl

Czwartek, 18 lipiec AD 2024, dziś imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Patriota.pl » Aktualności » Warszawa: NOP w obronie Davida Irvinga »
Szukaj:   

Warszawa: NOP w obronie Davida Irvinga

W dniu 26.11.2005 roku Sekcja Młodych NOP zorganizowała przed siedzibą warszawskiego Instytutu Austriackiego pikietę w obronie aresztowanego przez władze austriackie, brytyjskiego historyka Davida Irvinga.

Jest to pierwszy z szeregu protestów, które w najbliższych tygodniach NOP przeprowadzać będzie w całym Kraju.

Poniżej prezentujemy list Biura Informacyjnego NOP z dnia 25.11.2005 r.

AUSTRIACKA REPUBLIKA SOWIECKA: Aresztowanie brytyjskiego historyka

W dn. 11.11.br. policja austriacka aresztowała Davida Irvinga, znanego i cenionego brytyjskiego historyka, wielkiego przyjaciela Polski i Polaków, uautora m.in. pierwszej publikacji dotyczącej zagadnienia śmierci gen. Sikorskiego.

Irving przybył do Austrii na zaproszenie wiedeńskich studentów i zatrzymany na mocy nakazu aresztowania wydanego w roku 1989 z powodu wykładów historycznych, jakie wygłosił wówczas w tym kraju. Za publikowanie i prezentowanie wyników swoich wieloletnich badań naukowych, obalających oficjalną wersję politycznie poprawnej „historii” grozi mu kara nawet 20 lat więzienia.

David Irving jest historykiem niezależnym, z naukową pozycją ujawniającym tajemnice i fałsze, które legły u podstaw liberalnego z nazwy a totalitarnego z praktyki współczesnego systemu europejskiego. Jego badawczej rzetelności jak dotąd nie udało się zaakceptować nikomu, dlatego też w państwach, w których istnieje najbardziej rozbudowany aparat policji politycznej, jak Austria i Niemcy, rzucane są do walki z nim siły represyjne. Totalitarne państwo występuje przeciwko jednostce, a Prawdę usiłuje zamknąć w więzieniu.

My, Polacy, znamy te metody dobrze. Jeszcze nie tak dawno i w naszym Kraju naukowcy, którzy nie chcieli głosić fałszów historycznych, tracili pracę, trafiali do więzień lub byli mordowani przez komunistyczną służbę bezpieczeństwa. Aresztowanie Davida Irvinga nosi takie samo bandyckie znamię - znamię sowieckich metod i bolszewickiej zaciekłości w walce z Prawdą.

Narodowe Odrodzenie Polski, które od blisko 25 lat zmaga się z totalitarnymi praktykami najpierw Polski „ludowej”, a następnie tzw. III RP, wyraża swój sprzeciw wobec sowieckich metod stosowanych przez władze austriackie. Będziemy w sposób jawny i zdecydowany występować przeciwko policyjnej polityce tej prawdziwie postsowieckiej republiki.

Apelujemy do naszych rodaków o wysyłanie protestów do austriackich placówek dyplomatycznych, kulturalnych, naukowych i gospodarczych - Polska musi w jak najszerszym zakresie pokazać, że nie aceptuje barbarzyńskich metod rządu wiedeńskiego.

Ambasador Austrii w Polsce: Alfred Langle

Ambasada Austrii: Warszawa, ul. Gagarina 34, tel. (22) 841 00 85 e-mail: warschau-ob@bmaa.gv.at

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin