Patriota.pl

Środa, 29 listopad AD 2023, dziś imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Patriota.pl » Aktualności » Pikieta u Szyszkowskiej »
Szukaj:   

Pikieta u Szyszkowskiej

KOMUNIKAT PRASOWY SEKCJI MŁODYCH SN

19 marca 2005 o godz.11.30 w Strzelcach k.Nałeczowa pod domem senator M. Szyszkowskiej odbyła się pikieta zorganizaowana przez Sekcję Młodych Stronnictwa Narodowego.Tym protestem rozpoczęto ogólnopolską akcję skierowaną przeciw inicjatywom i promocji legalizacji aborcji, eutanazji, związków homoseksualnych. Podczas pikiety odczytano oświadczenie naszej Organizacji, po czym symbolicznie w pobliskiej rzece utopiono marzannę z wizerunkiem Marii Szyszkowskiej. Organizatorzy hepeningu wyrazili przekonanie że razem z odejsciem zimy los ten powinien spotkac chore, niebezpieczne i amoralne inicjatywy senator Szyszkowskiej dotyczace aborcji, eutanazji i legalizacji zboczeń. Kilkunastoosobowa manifestacja przebiegała spokojnie i spotkała się z aprobata mieszkańców Nałęczowa. Pikiety, protesty pod domami parlamentarzystów sprzeciwiających się prawu do życia mają zwrócić uwagę opinii publicznej na zagrożenie ze strony nowego prawodawstwa i jego daleko idących skutków. Poniżej publikujemy oświadczenie.

OŚWIADCZENIE

Szacunek dla ludzkiego życia jest fundamentem bez którego nie można zbudować zdrowego społeczeństwa i cywilizowanego państwa. Fundamentem takim jest także rodzina, będąca miejscem osobowego i społecznego rozwoju.

Tymczasem z wielkim niepokojem i uwagą obserwujemy nasilenie w ostatnim okresie ataków, będących zamachem na godność i życie ludzkie jak i na instytucję rodziny.

Osobą, która stała się istotnym elementem i animatorem tej brutalnej kampanii jest senator Maria Szyszkowska, główny inicjator ustawy o rejestrowanych związkach osób tej samej płci (ustawa legalizująca związki homoseksualne), orędowniczka zabijania osób nienarodzonych a w ostatnim czasie także pomysłodawczyni ustawy o eutanazji.

Uważamy, że tego typu pomysły legislacyjne mają charakter szalenie szkodliwy, nie tylko ze względu na amoralny i niezgodny z prawem naturalnym charakter lecz także są niebezpiecznym precedensem w dziedzinie kultury prawnej, akceptującym gwałcenie podstawowych praw ludzkich zapisanych w przyjętych i ratyfikowanych przez nasz kraj konwencjach międzynarodowych. Pragniemy podkreślić wyraźnie, że antyludzkie ustawodawstwo promowane przez panią Szyszkowską ma swoje korzenie w ideologiach totalitarnych reżimów: niemieckiego hitleryzmu i bolszewizmu, które zainicjowały na masową skalę zabijanie zarówno nienarodzonych jak i tych chorych, kalekich, „niepełnowartościowych”. Warto pamiętać o tym pomijanym acz niezwykle aktualnym i ważnym aspekcie historycznym.

Agresywna kampania skierowana przeciw ludzkiemu życiu i rodzinie jest niewątpliwie dowodem braku szacunku dla bliźniego, instytucji cywilizowanego państwa oraz fundamentalnych wartości moralnych konsolidujących społeczeństwo. A udział w niej senator Marii Szyszkowskiej – publicystki czasopisma założonego przez mordercę ks. Jerzego Popiełuszki obrazuje źródło i intencje tej kampanii. Kampanii przeciw życiu, wobec której nie możemy pozostać bierni i obojętni.

Maciej Szepietowski
Kierownik Sekcji Młodych Stronnictwa Narodowego

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin