Patriota.pl

Czwartek, 20 czerwiec AD 2024, dziś imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Patriota.pl » Aktualności » Oświadczenie NOP: W obronie katolicyzmu - przeciwko profanacji Komunii Świętej »
Szukaj:   

Oświadczenie NOP: W obronie katolicyzmu - przeciwko profanacji Komunii Świętej

Oświadczenie Rady Wykonawczej Narodowego Odrodzenia Polski

Postępujące zeświecczenie nie tylko polskiego, lecz także europejskiego społeczeństwa nie jest zjawiskiem zawieszonym w próżni. Fakt, że w ostatnich kilkudziesięciu latach rzesze katolików odstąpiło od swej wiary, odrzuciło większość jej dogmatów, przyjęła groteskowe pozy „wierzących - niepraktykujących” ma, zdaniem Narodowego Odrodzenia Polski, swój punkt zaczepienia w posunięciach najwyższych hierarchów Kościoła katolickiego. Wprowadzana obecnie do polskich kościołów praktyka przyjmowania komunii na rękę jest jednym tych posunięć, które zrujnowały katolicyzm zachodnioeuropejski. Dziś stajemy w obliczu próby zrujnowania katolicyzmu w naszym kraju.

Udzielanie komunii na rękę godzi w podstawowe prawdy wiary katolickiej, w istotę Mszy Świętej, która jest, lub przynajmniej powinna być, centralnym punktem życia każdego katolika. Prawdy te mówią, że podczas konsekracji chleb i wino stają się Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa i że Chrystus obecny jest w najmniejszej nawet cząstce hostii. Przyjmowanie komunii na rękę jest aktem lekceważenia obecności Chrystusa, Króla Królów, nie oddaje bowiem szacunku, lecz jest raczej wyrazem spoufalenia. Jest to poza nieczytelna, w przeciwieństwie do klęczenia w trakcie przyjmowania komunii, które odczytane może być w sposób jednoznaczny jako symbol wielkiego respektu dla przyjmowanego Pana Jezusa. Po drugie, udzielanie komunii na rękę stwarza niebezpieczeństwo nadużyć i profanacji, bowiem rzekomy wierny może z otrzymaną hostią zrobić cokolwiek; w skrajnym, choć w dzisiejszych czasach wcale nie tak trudnym do wyobrażenia, przypadku może wykorzystać ją do praktyk satanistycznych.

Odnosimy wrażenie, że wprowadzanie tego typu inspirowanych protestantyzmem nowinek jest kolejną próbą polskiej awangardy modernizmu wyrwania Polaków z tradycyjnej wiary. Ta i jej podobne praktyki z taką lubością wprowadzane przez abpa Życińskiego i jego popleczników sprawdziły się już na zachodzie jako czynnik skutecznie niszczący katolicyzm, implikujący lekceważenie przez wiernych podstawowych prawd i dogmatów. Komunia na rękę, wywodząca się z heretyckich wyznań protestanckich, jest aktem nie przyjmowania Ciała Chrystusa, lecz aktem wspólnotowego posiłku, wspólnym wspomnieniem ostatniej wieczerzy. Zupełnie oddala więc katolików od ofiarnego charakteru Mszy, od ofiarowania się Chrystusa za nasze grzechy. Z pewnością polscy piewcy modernizmu, tak łasi na pochlebstwa liberalnych mediów, lekceważący dogmaty dla poklasku ze strony liberałów, masonów, ateistów i wszystkich tych, którzy nic wspólnego ze Święta Katolicką Wiarą nie mają, uczyniliby z polskich kościołów roztańczone new age’owskie zbory, lecz muszą jeszcze przełamać opór tych, którzy pamiętają o podstawowych prawdach swej odziedziczonych po ojcach i jedynej prawdziwej Wiary.

Narodowe Odrodzenie Polski wzywa do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec zapędów niszczycieli Wiary. Odrzucamy mgliste i nieczytelne uzasadnienia Życińskiego, Pieronka, Nossola i im podobnych „duszpasterzy”. Przypominając, że ta, będąca oczywistym nadużyciem, praktyka była od pierwszych wieków potępiana przez naukę Kościoła, m. in. przez synod w Saragossie (330) i Sobór Trydencki (1545 - 1565), zachęcamy wszystkich katolików do wsparcia naszego głosu sprzeciwu, głosu sprzeciwu wobec profanowania Ciała Chrystusa i niszczenia katolicyzmu w Polsce.

Za zgodność: Adam Gmurczyk

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin