Patriota.pl

Piątek, 30 wrzesień AD 2022, dziś imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Patriota.pl » Aktualności » Zmarł bohater... Stanisław Skalski (1915-2004) »
Szukaj:   

Zmarł bohater... Stanisław Skalski (1915-2004)

„Życie Warszawy”: Generał Stanisław Skalski zmarł w nędzy zaledwie dzień po uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Pobity, okradziony, od września mieszkał w przytułku. „Pod koniec życia już prawie na nikogo nie mógł liczyć” - mówi jeden ze znajomych generała. „Padł ofiarą przestępców” - dodaje. Okradziono mu mieszkanie i oszczędności całego życia. Najwybitniejszy polski pilot myśliwski trafił we wrześniu do zakładu opieki ze śladami pobicia.

Zadajmy sobie pytanie jakim krajem jest dzisiejsza Polska? Polska, w której walczy się o prawa kombatanckie dla zbrodniarzy z SB; w której dzierżą władzę ludzie skorumpowani, zamieszani w przestępstwa i afery; w której propaganda kłamstw prowadzi nas do eurointegracji Brukselskiej ograniczającej naszą suwerenność; w której bohaterowie walczący o niepodległość naszego kraju umierają w nędzy i zapomnieniu!

Historycy do dziś spierają się ile dokładnie nieprzyjacielskich samolotów zestrzelił gen. Stanisław Skalski podczas II Wojny Światowej. Padają liczby od 18 do 22, co daje mu miejsce w czołówce polskich pilotów myśliwskich. Bezsporny jest fakt, iż gen. Skalski był bohaterem walczącym o naszą wolność.

Cześć jego pamięci! Requiescat in pace.

[Aktualności] [Współczesność] [Dzieje] [Kultura] [Wiara] [Hobby]
(c) 2000-2009 Patriota.pl. Wszelkie przedruki za zgodą redakcji.

Profesjonalne statystyki odwiedzin